Napal

E-Piima Järva-Jaani katlamaja 5 t/h aurukatel

E-Piima tellimusel koostasime projekti, paigaldasime ja käivitasime Järva-Jaani tootmistsehhi katlamajas põlevkiviõlil töötava aurukatla, tootlikkusega 5 tonni auru tunnis. Katel töötab täisautomaatrežiimis ilma operaatorita. Kaugvalve, hoolduse ja andmete analüüsimiseks on välja ehitatud SCADA süsteem. Kliendi hinnangul saavutati uue katla ja automaatjuhtimisega kütusesääst kuni 20%.

Loe lisa...

AS Napal sõlmis koostöölepingu Eesti Suusaliiduga asudes toetama mäesuusatamise rahvuskoondist.

Katlamajade ja elektri ning automaatika süsteemide vallas tegutsev Tallinna ettevõte AS Napal toetab meie noort ja perspektiivikat mäesuusatamise rahvuskoondist nende pingutustes tõusta suusamaailma tippu. Kindlasti annab see olümpiahooajal sportlastele kindlustunde ning võimalused heatasemeliseks ettevalmistuseks ning oma sportlike eesmärkide saavutamiseks. 
  
Eesti Suusaliidu peasekretär Jaak Mae kinnitas, et AS- i Napal panus Suusaliidu tegemistesse on väga oluline ning kindlasti saab sponsorlepingust koostöö, millest saavad kasu mõlemad osapooled. ”Heameel on, et mäesuusatamise toetajate ring on jälle laienenud ning kohalikud ettevõtjad leiavad võimalusi toetada meie perspektiivikaid sportlasi. Kindlasti aitab ASi Napal toetus kaasa nende tulevikuplaanide elluviimisele. Tahtmist ja jaksu neil on, toetajate abi tõestab usku sellesse ning aitab kaasa Eesti suusatamise arenemisele. “ sõnas Mae. 

Loe lisa...

10MW, 16t/h aurukatel töösse antud

Kehra Horizon Pulp and Paper AS tellimusel koostasime projekti, paigaldasime ja käivitasime maagaasil töötava arukatla, tootlikkusega 16 tn auru tunnis. Paigaldatud katel on mõeldud Kehra mõistes väikeste koormustega perioodide katmiseks. Katel töötab täisautomaatrežiimis, operaatori jaoks on välja ehitatud SCADA süsteem. Tänu uuele katlapaigaldisele säästab tehas kevad-sügisesel ajal oluliselt kütust.

Loe lisa...

AA Krediidireiting


AA_reiting_2013_5

Krediidiinfo AS, maailma juhtiva krediidinformatsiooni kontserni Experian tüterettevõte on Napal  AS majandusandmete põhjal väljastanud 2013 aasta väga hea (AA) reitingu sertifikaadi. 

AS Napal on 1993 aastal kodumaisel kapitalil rajatud ettevõte, kelle tegevusalaks on:
katlamajade, koostootmisjaamade ehitamine ja 24h hooldamine
- soojusseadmete maaletoomine, paigaldamine ja hooldamine
- VACON sagedusmuundurite maaletoomine,
 paigaldamine ja hooldamine 
- VACON sagedusmuundurite Baltikumi ladu
- elektri- ja automaatikalahenduste projekteerimine, ehitamine, käivitamine
automaatikasüsteemide programmeerimine (PLC)
- visualiseerimine (SCADA)

Oleme olnud katlamajade ja elektri- automaatikasüsteemde ehitamise turul tegutsenud juba 20 aastat ning jätkame ka edaspidi oma praegustele ja tulevastele klientidele professionaalsete lahenduste pakkumist.

 

2x80MW boilerjaamad töös

AS Napal poolt projekteeritud ja ehitatud 2x80 MW boilerjaamad on pärast edukat  testperioodi töösse võetud. Soojus toodetakse VKG Soojuse Kohtla-Järvel asuvas  Põhja  Elektrijaamas kahe aur-vesi soojusvahetiga, summaarne küttevõimsus 80MW. Toodetud soojus edastatakse Ahtme linnaosas Pargi tn. asuva boilerjaama kaudu  Ahtme ja Jõhvi küttevõrku. Ahtme  Pargi tn. boilerjaama on installeeritud kolm vesi-vesi soojusvahetit  ja kolm võrgupumpa. Boilersõlme projekteeritud koguvõimsus on  80MW. 

Loe lisa...

Tänupühalaud meie suurematele tellijatele

As Napalil on traditsiooniks, et iga aasta novembri eelviimasel neljapäeval korraldame vastuvõtu oma suurematele klientidele. Seekord sattus see täpselt tänupühale ja seetõttu nimetasime koosviibimise tänupühalauaks.

Loe lisa...

80 MW küttevõimsust jääksoojuse kasutamisest

Fossiilsete kütuste varud maailmas teatavasti vähenevad ja nende hind kasvab. Seetõttu on oodatud kõik lahendused, mis võimaldavad kütust säästa ja soojatarbijate küttekulusid kokku hoida. Kohtla-Järvel tekib VKG tootmiskompleksis põlevkivi ümbertöötlemisel suures koguses jääksoojust. Selle ja muu jääksoojuse ärakasutamiseks lähipiirkonna hoonete kütmiseks, rajatakse Kohtla-Järvele 80MW võimsusega aur-vesi boilerjaam. See ühendatakse soojatrassiga Ahtmesse rajatava teise 80MW boilerjaamaga, mis hakkab soojust vahendama Ahtme ja Jõhvi linnavõrku. AS Napal projekteeris AS VKG Soojus tellimisel  mõlemad boilerjaamad ja teostab nende rajamise. Selle aasta detsembris toimub uue küttesüsteemi käikulaskmine.

6MW + 4MWel koostootmisjaam Daugavpilsis

Koostöös ettevõttega SIA BMG Energy, käivitasime Daugavpilsis  järjekordse koostootmisjaama.  Jaama projekteeritud soojuslik võimsus  on 6MW  ja elektriline võimsus 4MW. Koostootmisjaama on paigaldatud neli gaasimootorit a' 1,1MW soojust + 1MW elektrit, üks 4,5MW katel ja üks 1,5MW katel.  AS Napal tarnis ja seadistas  keskjuhtimissüsteemi ja SCADA tarkvara. Täisvõimsus - 6MW saavutati mai lõpul. Suveperioodil toimub linnaosade soojavarustus kahe uue koostootmisjaama SC1 ja SC2 baasil. 

Loe lisa...

48MW termaalõli katlamaja

Maardus, VOPAK E.O.S terminalis kerkib uus 48MW termaalõli katlamaja. AS Napal teostas projekteerimistööd ja on objekti peatöövõtja. Praeguseks on paigaldatud Gekakonuse 6x8MW termaalõli katlad ja seadmed. Torustik on monteeritud ja survestatud, korstnad ja soojusvahetid on paigaldatud, mahutid valmis termaalõli vastuvõtuks. Peatselt avatav katlamaja hakkab teenindama uut kütuste transiidi estakaadi.

Loe lisa...

9MW + 4MWel koostootmisjaam Daugavpilsis

Koostöös ettevõttega SIA BMG Energy, käivitasime Daugavpilsis  9MW soojust + 4MW elektrit koostootmisjaama. Soojuse tootmiseks on jaamas neli gaasimootorit, üks 4,5MW katel ja üks 1,5MW katel.  AS Napal tarnis ja seadistas  keskjuhtimissüsteemi ja SCADA tarkvara. Täisvõimsus - 9MW saavutati mai alguses. Suveperioodil toimub põhiline linnaosa soojavarustus uuest koostootmisjaamast, mis on vanast oluliselt efektiivsem.

Loe lisa...

Veel artikleid...

Lehekülg 2 / 4

<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 Järgmine > Lõpp >>
Copyright 1996 - 2011 © AS Napal. All rights reserved. Nõmme tee 95 / Tüve 22A 11317 Tallinn Tel: +372 627 4700 Fax: +372 627 4710