Napal

9MW + 4MWel koostootmisjaam Daugavpilsis

Koostöös ettevõttega SIA BMG Energy, käivitasime Daugavpilsis  9MW soojust + 4MW elektrit koostootmisjaama. Soojuse tootmiseks on jaamas neli gaasimootorit, üks 4,5MW katel ja üks 1,5MW katel.  AS Napal tarnis ja seadistas  keskjuhtimissüsteemi ja SCADA tarkvara. Täisvõimsus - 9MW saavutati mai alguses. Suveperioodil toimub põhiline linnaosa soojavarustus uuest koostootmisjaamast, mis on vanast oluliselt efektiivsem.

Loe lisa...

Järjekordsed 16MW termaalõli katlad töös

Käivitasime Sillame Oil Terminali uues katlamajs kaks 8MW katelt. Sellega lisandus täiendav 16MW võimsust. Katlamaja on välja töötatud, projekteeritud, paigaldatud ja töösse lastud  As Napal poolt. Meil on sellel  alal laialdased kogemused. Esimese termaalõli katlamaja kütuseterminalidele ehitas As Napal 2004-2005 aastal - 2 x 3,2MW Paldiski Alexela. Kokku oleme rajanud 122MW termaalõli katlamaju (15 katelt). Ehitamisel on veel 48MW (8katelt, tähtaeg mai 2012).  AS Napal Service 24h hooldada-teenindada on 172MW termaalõli katlaid (45 katelt).

Loe lisa...

8 MW termaalõli katel töös

Oktoobris 2011 käivitasime järjekordse 8 MW termaalõlikatla. Sellega tõstsime Sillame Oil Terminali katlamaja  võimsuse 32 MW-ni. Kogu töö, alates projekteerimisest, paigaldamisest, kuni elektripkilpide ja SCADA arvutijuhtimiseni teostas AS Napal. Järge ootavad  veel kaks 8 MW katelt. 

Koostootmisjaamad Daugavpilsis

Baltic Marine Group-i Läti tütarfirma SIA BMG Energy rajab Daugavpilsi Soojuse katlamajdesse kaks koostootmisjaama. Mõlema jaama elektriline võimsus on 3,96MW. Kütus on maagaas, elektrit toodetakse saksa firma MTU gaasimootoritega. Kumbagii jaama paigaldatakse neli 0,99MW mootorit. Napal AS valmistab  juhtimissüsteemi elektrikilbid ja teostab SCADA arvutijuhtimise. Mõlemad koostootmisjaamad pannakse töösse 2011 aasta lõpus. Kogu toodetud elekter kasutatakse ära Daugavpilsi Soojuse omatarbeks. Kombijaamade abil vähendatakse oluliselt kulusid elektrienergiale.

AS Napal - kõige konkurentsivõimelisem ehitusettevõte 2011

Eest Kaubandus-Tööstuskoda on 2003. aastast alates välja valinud Eesti kõige konkurentsivõimelisemad etevõtted. Kõige konkurentsivõimelisema ehitusettevõtte  tiitli on eelnevatel aastatel korduvalt pälvinud Merko Ehitus. Aastal 2011 sai konkurentsivõimelisima ehitusettevõtja  tiitli AS Napal. 

Loe lisa...

72MW jagu termaalõlikatlaid

Juulis 2011 sõlmisime lepingu Saksa katlatootjaga Gekakonus üheksa 8MW termaalõlikatla tarneks. Nendest kolm katelt läheb Sillame Oil Terminali katlamaja laiendusele ning kuus katelt Maardus paikneva kütuseterminali laienduse tarbeks rajatavasse katlamajja. Nende kateldega kasvatame oma käikuantud termaalõli katlamajade võimsuse 158,4 MW’ni.

Loe lisa...

AS Napal toetab rattasporti

Meie põhimõtteks on ehitada vastupidavaid, keskonnasäästlike katlamaju. Vastupidavusele, meeskonnatööle ja keskonnasäästlikusele rõhub ka jalgrattasport. Sestap otsustasime toetada 21.08.2011 Tallinnas Lauluväljaku esiselt platsilt startivat XXVIII (Napal) Tallinna Jalgrattaralli't. Võistluse korraldajaks on spordiklubi CFC, kes tegeleb aktiivselt ka noorte spordi arendamisega (jalgratta- ja suusakool).

Loe lisa...

Ahtme 100MW katlamaja sarikapidu

02.03.2010 tähistasime pisikese sarikapeoga järgmise olulise etapi möödumist Ahmte 100MW katlamaja ehitusel. Meil on rõõm tõdeda, et juba detsembrikuust 'külma kõhuga' oma tulevasel töökohal istuvad katlad on saanud katuse peakohale ja kõik tööd kulgevad plaanipäraselt ning ilma suuremate viperusteta.

Loe lisa...

Ahtme 100MW katlamaja nurgakivi

24.11.2009 toimus Ahtmes AS Nordecon ja AS Napal’i poolt AS Kohtla-Järve Soojusele rajatava 100MW tipukatlamaja pidulik nurgakivi paigaldamine. See oli oluline samm tegemaks ruumi peatselt saabuvatele kateldele, mis hakkavad 2010a lõpus kütma Ahtmet ja Jõhvit.

Loe lisa...

AS Alexela Oil Sillamäe terminali laiendus

Oktoobris lõpetasime AS Alexela Oil’ile kuuluvas Sillamäe terminalis katlamaja laiendamise, mille käigus lisasime Saksamaist päritolu Gekakonus 8MW vertikaalse termaalõli katla koos Weisshaupt põletiga. Koos laiendusega kasvas katlamaja koguvõimsus 24MW’ni.

Loe lisa...

Veel artikleid...

Lehekülg 3 / 4

<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 Järgmine > Lõpp >>
Copyright 1996 - 2011 © AS Napal. All rights reserved. Nõmme tee 95 / Tüve 22A 11317 Tallinn Tel: +372 627 4700 Fax: +372 627 4710